28 grudnia 2015

Na co zwracać uwagę szukając niszczarki?

Jedno z najważniejszych pytań, jakie musimy postawić sobie decydując się na zakup niszczarki jest związane z tym, co planujemy niszczyć. Tu odpowiedź nie wydaje się szczególnie skomplikowana, nietrudno się bowiem domyślić, że na pierwszy plan wysuwa się papier. Nie zawsze jednak jest to aż tak oczywiste, warto więc zastanowić się również nad tym, czy jest on pozszywany i czy dokumenty papierowe mają standardowy, czy też nietypowy rozmiar. Okazuje się przy tym, że coraz częściej przymierzamy się do niszczenia innych nośników danych, trudno więc dziwić się, że w sprzedaży dostępne są dziś nie tylko rozwiązania standardowe, ale również niszczarki, które znakomicie radzą sobie nie tylko z samym papierem, ale również z płytami CD, a nawet z kartami kredytowymi.

Problemem nie powinno być też znalezienie urządzenia o niestandardowych rozmiarach. Nie bez znaczenia jest i to, jak wiele dokumentów planujemy niszczyć i w jakich odstępach czasowych ma to następować. Tu warto przyglądać się uważnie informacjom podawanym przez producentów, ci ostatni bardzo często informują nas bowiem o bezpiecznej liczbie arkuszy, które mają zostać zniszczone. Oczywiście, do wspomnianych danych warto podchodzić w sposób wyważony zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z urządzeniami niedrogimi, jeśli więc producent mówi o miesięcznym limicie, nie powinniśmy testować, co się stanie, jeśli zechcemy wykorzystać go w kilka dni. Przed użyciem niszczarki dobrze jest też upewnić się, ile arkuszy w tym samym czasie może ona przyjąć, również ta liczba nie jest bowiem określana w sposób przypadkowy i warto podchodzić do niej z ostrożnością. Same niszczarki możemy podzielić na kilka rodzajów.

Na pierwszy plan wysuwają się niszczarki osobiste oraz biurowe, warto jednak zwrócić uwagę również na niszczarki biurowe do wydruków komputerowych oraz tak zwane niszczarki wysoko wydajne. Gdy mamy do czynienia z niszczarkami osobistymi, ich dzienna wydajność oscyluje w okolicach 300 arkuszy. Ich największą zaletą jest cena, jakość jest przy tym na tyle wysoka, że nie powinniśmy obawiać się, że w domu rozwiązania takie okażą się niebezpieczne. Niszczarki biurowe mogą być używane nawet przez kilkuosobowe zespoły, a ich dzienna wydajność to nawet 2000 kartek.