22 lipca 2022

4 Sposoby efektywnego zarządzania czasem mogą poprawić Twoje zdrowie

Szczęśliwe życie obejmuje ogromny zakres różnych tematów.

Oznacza zdrowe związki, spędzanie czasu na robieniu rzeczy, które sprawiają ci przyjemność, posiadanie pracy, która jest dla ciebie wyzwaniem i przynosi satysfakcję, a także skupienie uwagi na swoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

Bez zdrowia tak naprawdę nic nie mamy.

Mając to na uwadze, jak można zarządzać swoim czasem bardziej efektywnie rzeczywiście pracować w parze z poprawą zdrowia?

Aby pomóc odpowiedzieć na to pytanie, sprawdź tę infografikę, która mówi o czterech prostych krokach, aby rozpocząć podróż zarządzania czasem.

Źródło - https://visual.ly/community/infographic/how/4-steps-effective-time-management-students

Teraz wiemy, jak to zrobić, wróćmy do zrozumienia, jak to wiąże się ze zdrowiem. Oto cztery sposoby, w których nauka umiejętności zarządzania czasem może pomóc zwiększyć ogólne zdrowie i dobre samopoczucie w pracy.

Zarządzanie czasem zmniejsza stres

Ucząc się stosowania technik zarządzania czasem przy biurku, będziesz czuł się znacznie mniej zestresowany. Dzieje się tak dlatego, że masz kontrolę nad swoją pracą i nie gonisz ciągle za ogonem, próbując osiągnąć cele i terminy. Będziesz bardziej pewny, że możesz osiągnąć to, czego potrzebujesz, a twoja pewność siebie wzrośnie w rezultacie.

Oczywiście wszyscy wiemy, że stres sam w sobie jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia, nie tylko pod względem zdrowia psychicznego, ale także dla zdrowia fizycznego. Stres wywiera duży nacisk na serce, zwiększa szanse na rozwój cukrzycy, obniża odporność organizmu i może pomóc w przybraniu na wadze o wiele łatwiej. Wycinając stres za pomocą technik zarządzania czasem, będziesz zdrowszy niemal natychmiast.

Zarządzanie Twój czas pomaga rozwijać pozytywną równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym

Gdy ty siedzisz przy twój biurowymi krzesłami i ty no jesteś w kontrola twój workload, ja jest niemożliwy opuszczać biuro przy końcówką dzień i wyłączać. Oznacza to, że kiedy wracasz do domu, aby zobaczyć swoją rodzinę i przyjaciół, nie będziesz najlepszą wersją siebie.

Bycie pod kontrolą swojego czasu i obciążenia pracą daje możliwość wyjścia z biura i przełączenia się z trybu pracy na tryb domowy. To zwiększa twoje szczęście, które działa w parze ze zdrowiem. Będziesz mógł również spędzić wysokiej jakości czas z bliskimi, a twoje relacje będą dla tego o wiele lepsze.

Każdy potrzebuje przerwy, jeśli i jesteś stale martwić i myśleć o pracy, nie jesteś coraz jeden.

Zarządzanie czasem pomaga Ci poczuć się podniesionym na duchu

Kiedy rozumiesz znaczenie zarządzania czasem i używasz konkretnych strategii, aby pomóc Ci trafić cele na biurku wykonawczym, poczujesz poczucie osiągnięcia i pewność siebie. Pomaga to podnieść nastrój i pomaga uniknąć problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak lęk i depresja.

Stres jest ogromnym prekursorem tych warunków, więc ma sens, że poprzez zmniejszenie stresu i zwiększenie czynnika dobrego samopoczucia, zwiększysz swój ogólny nastrój w tym samym czasie.

Zarządzanie czasem pomaga ci lepiej spać w nocy

Jeśli martwisz się o pracę i zawsze próbujesz wypracować, jak masz zamiar dostać się do końca swojej listy rzeczy do zrobienia, nie będziesz w stanie spać tak dobrze, jak byś chciał. To znaczy, że będziesz pobudzony i zrzędliwy następnego dnia, będziesz pozbawiony skupienia i koncentracji, a także narażasz się na ryzyko wielu problemów związanych z brakiem snu, jeśli brak jakości snu trwa przez długi okres czasu.

Mając wszystko pod ręką, jesteś w stanie wyłączyć się w nocy i uzyskać sen i ogólny odpoczynek, którego twój mózg i ciało potrzebują, aby funkcjonować zdrowo.

Jak widać, efektywne zarządzanie czasem to nie tylko dotrzymywanie terminów i zadowalanie kierownika, ale także skupienie się na sobie, swoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

Czas, który spędzamy w biurze, jest dłuższy niż myślisz i podczas współpracy przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych lub podczas pracy przy komputerze musisz mieć pewność, że nie tylko robisz to, co musisz, ale robisz to w sposób, który nie szkodzi twojemu zdrowiu.