12 grudnia 2016

Jaką niszczarkę dokumentów wybrać

Niszczarka do biura

Jeśli kupujemy urządzenie biurowe dobrze będzie sprawdzić jakie ma parametry, tak by wybrać ten model, który będzie w stanie nam najlepiej służyć.

Jak chodzi o niszczarki do dokumentów to dobry wybór jest tutaj ważny, ponieważ te mechanizmy, które tam pracują są narażone mocno na zużycie. Bardzo istotne jest znalezienie sprzętu o wysokiej jakości, który wydajnością będzie nieco przekraczał to zużycie, które planujemy, czasami bowiem jednocześnie wykonać niszczenie większej ilości dokumentów.

Wybór sprzętu w stosunku do zastosowania

Niszczarka do domu i niewielkiego biura

Jeśli będziemy tylko sporadycznie niszczyć dokumenty to tak naprawdę mamy sporo modeli, które się tutaj sprawdzą. Będą one niszczyć jednego dnia do około 50 stron papieru i będzie to sprzęt dla maksymalnie dwóch osób. Oczywiście uważajmy na szczególnie tanie urządzenia, które niestety mogą nam się szybko zepsuć. Jeśli do niszczenia są ważne dane to będzie trzeba myśleć o sprzęcie, który ma wyższy stopień bezpieczeństwa minimum DIN 3.

Niszczarka do biura średniego około 200 kartek dziennie

To chyba najbardziej popularne i te najchętniej wybierane urządzenia, dlatego mamy na rynku nawet 100 takich modeli. Będą to zarówno dobre niszczarki osobiste jak i takie do średniego biura, gdzie będzie korzystać z nich nawet do 10 osób. Tutaj najważniejsza będzie wydajność no i stopień bezpieczeństwa DIN. Można także zwracać uwagę na to, czy takie urządzenie będzie sobie w stanie poradzić jednocześnie z większa liczbą np. 20 stron. Jeśli zależy nam na dokładnym niszczeniu wybieramy sprzęty z poziomem bezpieczeństwa minimum DIN 3. Pośród tych sprzętów znajdą się także takie, które mogą stale pracować i to ważne, gdy będzie się nagle pojawiało okresowo do zniszczenia wiele stron.

Niszczenie firmowych dokumentów

Centralne niszczarki dla dużych firm, powyżej 20 użytkowników

Tutaj wybór urządzeń jest bardzo duży i są to już poważne urządzenia o wielkich możliwościach. Należy kierować się przy wyborze jakością wykonania jak i parametrem DIN, który tutaj również jest bardzo ważny. Musimy także zwracać uwagę na to jak duży jest kosz niszczarki, ważne by był znaczący, jak wiadomo niszczarka będzie regularnie pracować i bez sensu będzie, gdy przyjdzie ją ciągle opróżniać. Poziom bezpieczeństwa dopasować należy do rodzaju dokumentów jakie będą niszczone.