26 sierpnia 2022

5 powodów, dla których praca zdalna może zmienić Twoje życie

Kiedy spojrzysz na sposoby, w jaki ludzie pracują w dzisiejszych czasach w porównaniu do być może dekady temu, będziesz niektóre poważne różnice. Jedną z nich jest liczba pracowników, którzy nie decydują się na pracę w zwykłym współczesnym środowisku biurowym, a zamiast tego wybierają pracę w zupełnie innym miejscu.

Może to być praca w przestrzeni co-workingowej, w domu lub w odległym miejscu na świecie. Praca zdalna jest coraz popularniejsza, ponieważ ten system pracy ma wiele zalet zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

Sprawdź tę infografikę, która daje nieco więcej informacji.

Źródło - https://www.smeweb.com/2017/05/08/remote-working-rise-infographic/?cli_action=1584182545.341

Jakie są więc korzyści z pracy zdalnej dla pracownika? Tytuł tego artykułu może sprawić, że przewrócisz oczami, w końcu czy to naprawdę takie dramatyczne? Właściwie tak. Kiedy przyjrzysz się temu, jakie możliwości stwarza praca zdalna, zobaczysz, że naprawdę może ona zmienić Twoje życie i spojrzenie na karierę.

  1. Praca zdalna pozwala na całkowitą elastyczność pracy z dowolnego miejsca - Nie jesteś przywiązany do żadnej konkretnej lokalizacji, gdy zdecydujesz się na pracę zdalną. Nie musisz iść do pracy i siedzieć przy biurku każdego dnia, a zamiast tego możesz wybrać pracę z innego kraju, jeśli chcesz. Oczywiście musisz myśleć o strefach czasowych i o tym, jak zamierzasz pozostać w kontakcie, ale są to na ogół wyzwania, które można dość łatwo pokonać. W tym przypadku praca zdalna może dać Ci możliwość podróżowania podczas kontynuowania kariery i zarabiania pieniędzy.
  2. Praca zdalna daje Ci kontrolę - To, czy będziesz mieć ustalone godziny pracy, czy też będziesz mieć swobodę pracy w określonym wymiarze godzin w ciągu tygodnia, zależy całkowicie od warunków zatrudnienia. Ogólnym założeniem pracy zdalnej jest jednak to, że masz nad nią kontrolę. Nie siedzisz przy biurku, ktoś patrzy Ci przez ramię i nie jesteś zmuszony wstawać o określonej godzinie i iść do pracy. Możesz wybrać jak i ogólnie kiedy pracujesz.
  3. Praca zdalna rewolucjonizuje Twoje podejście do pracy - Kiedy pracujesz zdalnie, rozwijasz poczucie samodyscypliny, którego być może wcześniej nie miałeś. Powodem jest to, że nie masz wyboru! Kiedy nie jesteś w biurze i nie masz ustalonych wytycznych do pracy i menedżera pojawiającego się w przestrzeni od czasu do czasu, musisz być zmotywowany i zdyscyplinowany, aby wykonać swoją pracę, nawet w obliczu kilku rozproszeń. Jeśli nie wykonasz swojej pracy, zazwyczaj nie otrzymasz wynagrodzenia w ramach tego typu rozwiązania. W tym przypadku, będziesz rozwijać bardzo cenne umiejętności życiowe.
  4. Praca zdalna daje możliwość nawiązywania kontaktów i poznawania nowych ludzi - O ile nie pracujesz w domu, praca zdalna daje bardzo dobrą okazję do nawiązywania kontaktów. Oznacza to pracę z kawiarni i przestrzeni co-workingowych, a w tego rodzaju miejscach spotkasz innych pracowników, którzy podążają za tym samym typem systemu. Ci ludzie mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery, a nawet mogą pomóc Ci poprawić standard pracy, którą obecnie wykonujesz.
  5. Praca zdalna może dać Ci lepszą równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym - Jednym z najważniejszych aspektów pracy zdalnej jest to, że może ona pomóc Ci osiągnąć równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym, której każdy potrzebuje w życiu. W rezultacie będziesz szczęśliwszy, zdrowszy i będziesz bardziej produktywny, ponieważ będziesz miał satysfakcję z pracy.

Jak widzisz, praca zdalna jest z pewnością pozytywnym wyborem, ale to nie znaczy, że będzie odpowiadać każdemu. Ważne jest, aby dokładnie zbadać pracę zdalną przed podjęciem skoku, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, wszyscy z pewnością odkryją, że zmienia to twój światopogląd w pewnym stopniu.