24 lipca 2022

Jak Zarządzanie Czasem i Zarządzanie Stresem działają razem?

Wiele słyszymy o słowie "stres" i wiemy, że stres w pracy jest jednym z najczęstszych jego rodzajów.

Zrozumienie głównych przyczyn stresu w miejscu pracy pozwala na uniknięcie kilku czynników ryzyka, ale poza tym, jak można zapewnić sobie spokój i kontrolę?

Jedną z największych przyczyn stresu w pracy jest brak kontroli nad obciążeniem pracą. Może to wynikać z poczucia, że masz za dużo pracy i nierealistyczne cele do osiągnięcia, albo z tego, że nie potrafisz skutecznie zorganizować swojego czasu.

Jeśli organizacja czasu i zadań sprawia Ci trudność, warto przyjrzeć się konkretnym technikom zarządzania czasem.

Stres i zarządzanie czasem działają razem. Powodem jest to, że jeśli czujesz, że masz kontrolę i zorganizowałeś swój czas na swoich krzesłach w biurze do punktu, w którym możesz skończyć to, co musisz skończyć w czasie, który masz, nie będziesz czuł się tak przytłoczony lub zmartwiony.

Kiedy czujesz się w kontroli, stres znajduje to trudne do przejęcia.

Sprawdź tę infografikę, która pokazuje, jak łatwe może być zarządzanie czasem. Wszystkie te metody można łatwo zrobić z fotela biurowego siatki, a żaden z nich nie wymaga ogromnej ilości czasu albo.

Źródło - https://www.mtdtraining.com/blog/time-management-tips-infographic.htm

Inne techniki zarządzania czasem, które pomogą zwalczyć stres w miejscu pracy

Jeśli chcesz trochę bardziej dogłębnie poznać swoje wysiłki w zakresie zarządzania czasem, istnieje kilka innych metod, które możesz wypróbować. Nie każda metoda pasuje do każdego, a tylko dlatego, że twój sąsiad przy biurku uważa, że łatwo jest używać jednej konkretnej metody, nie oznacza, że ty też będziesz. Chodzi o to, aby znaleźć najlepszą dla siebie metodę i wykorzystać ją jako sposób radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy.

Technika Pomodoro

Technika Pomodoro to dobry sposób na zorganizowanie swojego czasu, ponieważ zmusza do robienia regularnych przerw. W tej konkretnej technice wykonujesz bloki pracy po 25 minut na raz, koncentrując się w pełni na zadaniu, a następnie robisz 5-minutową przerwę. Podczas tej przerwy musisz wstać i przejść się, zrobić coś, co oderwie twój umysł od zadania, które wykonujesz. Następnie wracasz i robisz kolejny blok 25 minut pracy, powtarzając cykl.

Wyzwania czasowe

Ta szczególna technika pomaga w walce ze stresem w miejscu pracy, ponieważ stawiasz sobie wyzwanie wykonania zadania w określonym czasie. Pamiętaj jednak, że musisz upewnić się, że wybrana przez Ciebie ilość czasu jest realistyczna. Jeśli wybierzesz nierealistyczny czas, zawiedziesz, a to nie zrobi wiele dla twojego poziomu stresu w pracy.

Wyzwania czasowe są przydatne, ponieważ pomagają dokładnie określić ilość czasu, jaką naprawdę zajmuje dane zadanie. Ta informacja pomoże Ci zaplanować swój dzień lepiej w przyszłości.

Planowanie czasu

Zamiast pisać rzeczy i robić je w nieokreślonym czasie w przyszłości, lub jotting je w dół na biurku i dodając je do listy rzeczy do zrobienia, zaplanować zadanie w zamiast.

Do tego potrzebne jest narzędzie do planowania, takie jak dobrej jakości kalendarz. Ilekroć nowe zadanie przychodzi na swój sposób, znaleźć czas, aby zrobić to w swoim harmonogramie i zablokować niezbędną ilość czasu w. Ponownie, upewnij się, że planujesz w odpowiedniej ilości czasu, w przeciwnym razie znajdziesz się zmagać i uruchomić ponad, lub nie kończąc to, co musisz zrobić.

Czy jesteś oszczędny w czasie?

Skupiając się na zarządzaniu czasem, w naturalny sposób zmniejszasz poziom stresu w miejscu pracy, a także osiągasz swoje cele przy biurku. Jeśli pracujesz w zespole, wybranie jednej konkretnej strategii zarządzania czasem do wspólnego wykorzystania może być dobrym rozwiązaniem, ale pamiętaj, że nie każda strategia działa na każdą osobę, o czym mówiliśmy wcześniej.

Radzenie sobie ze stresem w miejscu pracy może odbywać się na wiele sposobów, ale poczucie kontroli nad swoim czasem i obciążeniem pracą przejdzie długą drogę, aby pomóc Ci nie tylko zwalczyć jego złe skutki, ale także stać się bardziej produktywnym w tym samym czasie.