16 kwietnia 2022

Porozmawiajmy: Dbaj o swoich pracowników, dbaj o swoją firmę

Dzisiaj natknęliśmy się na ciekawą infografikę przygotowaną przez firmę Medifit, która naprawdę podkreśla znaczenie odnowy biologicznej pracowników. Zobacz poniżej:

Wniosek z tego jest taki, że jeśli zadbasz o swoich pracowników, Twoja firma będzie się rozwijać. Dlaczego? Ponieważ są oni zdrowi, dobrze się czują w pracy i chcą tam być!

Infografika naprawdę uwypukla niebezpieczeństwa związane z brakiem dbałości o dobre samopoczucie pracowników, np. wykorzystywanie mebli na czas przerwy w pracy i posiadanie miejsca, w którym można się zrelaksować, kiedy się nie pracuje. 59% ankietowanych nie ćwiczy wystarczająco dużo, a 50% ma wysoki poziom cholesterolu. Stanowi to duże zagrożenie dla zdrowia w przyszłości. Na domiar złego około 24% badanych miało wysokie ciśnienie krwi.

Czy można sobie wyobrazić niskie morale? Dużą liczbę dni chorobowych?

Wniosek z tego taki - dbaj o swoich pracowników, a Twoja firma będzie się rozwijać. Warto pomyśleć o meblach biurowych, które podpierają plecy i zwiększają komfort pracy. To nie jest trudne do zrobienia! Prowadź politykę otwartych drzwi, zachęcaj do radzenia sobie ze stresem, doradzaj, jak podnosić ciężkie przedmioty, przeprowadzaj badania lekarskie i szczepienia przeciwko grypie.

Rezultaty? Lepsze morale, lepsze zdrowie, większa satysfakcja z pracy i mniejsza liczba dni chorobowych.

Zacznij od aranżacji swojego biura i rozwijaj się od tego miejsca. Inspiracją mogą być meble biurowe w Londynie.

Inwestowanie w dobre samopoczucie pracowników jest najważniejszą inwestycją, jaką możesz poczynić.