31 lipca 2022

5 sposobów na to, jak brak snu może zrujnować Twoją listę rzeczy do zrobienia

Czy uważasz, że ciągle martwisz się o pracę, do tego stopnia, że masz problemy z zaśnięciem w nocy?

Czy następnego dnia rano idziesz do pracy z uczuciem szamotaniny w głowie, zamglonymi oczami i lekkim bólem głowy spowodowanym nocnym przewracaniem się?

Jeśli tak, musisz skupić się na przyczynie swoich problemów ze snem, nauczyć się lepiej zarządzać swoim czasem i zmniejszyć stres, a tym samym rozwiązać wszystkie związane z tym problemy.

Nigdy nie lekceważ potęgi snu. Nie śpimy, ponieważ jesteśmy leniwi lub dlatego, że nasze łóżka są zbyt ciepłe i przytulne, aby chcieć się z nich wydostać rano, uzyskanie odpowiedniej ilości snu każdej nocy ma znaczenie! Dzięki temu Twój umysł i ciało zyskują czas, którego potrzebują, aby się naprawić, naładować baterie i rozpocząć świeżą stronę następnego dnia. Bez snu nie jesteśmy w stanie działać, a z czasem brak snu może być niezwykle szkodliwy dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Jeśli nie jesteś pewien, jak dużo snu powinieneś dostać, sprawdź tę infografikę poniżej.

Źródło - https://themattressmom.com/how-much-sleep-should-you-get-an-infographic/

Tak więc, oprócz biologicznej potrzeby snu, co oznacza, że niedobór snu jest czymś, co trzeba próbować i unikać za wszelką cenę, jak dokładnie może to pozbawienie czasu w slumberland faktycznie zrujnować swoją produktywność podczas dnia pracy w swoim executive office meble?

Dlaczego uzyskanie wystarczającej ilości snu jest ostateczną techniką zarządzania czasem

Gdy ty no dostajesz dosyć sen podczas nocy, następujący dzień ty znajdujesz że twój to robić lista opuszczał uncompleted. Oto dlaczego:

  1. Nie jesteś w stanie skupić się tak długo, jak powinieneś, co oznacza, że częściej będziesz prokrastynować i w rezultacie znajdziesz się w rozproszeniu
  2. Będziesz popełniać więcej błędów, po prostu dlatego, że nie możesz się skupić i jedyne, o czym możesz myśleć, to jak bardzo jesteś zmęczony lub jak bardzo boli cię głowa i oczy
  3. Kiedy masz wystarczająco dużo snu, masz więcej energii i dlatego jesteś w stanie skoncentrować się w zrywach, gdy połączysz to z wystarczającymi przerwami w ciągu dnia
  4. Kiedy jesteś niewyspany, bardziej prawdopodobne jest, że sięgniesz po niezdrowe, pełne cukru przekąski. Dadzą ci one chwilowy przypływ energii, ale twój poziom cukru we krwi spadnie, pozostawiając cię ospałym i pozbawionym jeszcze więcej energii niż wcześniej.
  5. Brak snu może z czasem wpłynąć na twój nastrój, pozostawiając cię niespokojnym, złym i niespokojnym. To może oznaczać, że pstrykniesz na kolegę lub nawet klienta, powodując problem w otoczeniu biura. Nawet jeśli uda Ci się uniknąć pstryknięcia, uczucie w ten sposób nie pomoże Ci zaznaczyć tych pozycji z listy do zrobienia w aplikacji.

Jak widać, uzyskanie wystarczającej ilości snu to nie tylko posiadanie kilku godzin dla siebie i cieszenie się komfortem łóżka. Chodzi o to, by móc się skupić i skoncentrować, a także o to, by być zdrowym. To, ile śpisz lub nie śpisz, ma wpływ na wszystko. Twój apetyt jest bezpośrednio związany ze snem i z pewnością zauważysz, że jeśli brakuje Ci drzemki, prawdopodobnie będziesz podjadać niewłaściwe rodzaje rzeczy z biurka.

Produktywność zależy od tak wielu różnych rzeczy i nie chodzi tu o to, ile próbujesz zrobić w ciągu jednego dnia. W wielu przypadkach chodzi o to, jak się czujesz i jak traktujesz swoje ciało, aby mieć pewność, że dajesz mu to, czego potrzebuje, aby zasilić swoje wysiłki w ciągu dnia pracy.

Pod warunkiem, że upewnisz się, że dostajesz wystarczająco dużo snu, jesz właściwe rzeczy i skupiasz się na technikach zarządzania czasem, które pracują dla ciebie, powinieneś być superproduktywny w ciągu każdego dnia, czy to oznacza zaznaczanie każdej pozycji z twojej listy rzeczy do zrobienia, czy po prostu robienie dużych postępów w dużym projekcie, który może zostawić cię prokrastynacji na tygodnie inaczej.